Regenerační terapie

1. Regenerační masáž zad a šíje s uvolněním velkých kloubů

Její součástí je úvodní zhodnocení tělesné kondice, kde se kromě jiného soustředím na techniku dýchání a případnou nerovnováhu s ní spojenou. Na základě hodnocení a seznámení se s vaším problémem pak probíhá samotná terapie.

Během terapie kombinuji různé uvolňovací techniky, jak je právě aktuálně potřeba. K uvolnění svalového napětí a regeneraci používám prvků z různých typů masáží, uvolňovacích technik či hlazení.

K udržení fyzické rovnováhy a tělesné pohody dávám přednost cvikům na aktivaci hlubokého stabilizačního systému, který bývá často oslabený. Využívám k tomu zejména práci s dechem a aktivní zapojení bránice.

Jako pomůcky k terapii používám míče, overbally a nestabilní plochy, na kterých se provádí balanční cvičení.

Ráda doporučím i některé cviky ze systému "Jóga denního života", který sama dělám více než 10 let.

Za důležité považuji vysvětlení, popřípadě korekci správného sedu, stoje či jiné polohy těla, ve které trávíte více hodin denně. Naučím vás jednoduché cviky s důrazem na správné dýchání, které zvládnete zařadit a zacvičit téměř kdykoli během dne. Někdy stačí málo, ale pravidelně!

2. Regenerační masáž chodidel a krční páteře

Jde o harmonizaci celého těla přes "vyladění" (srovnání) obou nohou. Masáž je kombinací tlakových (stimulačních) či jemně dotykových (tlumících) hmatů na jednolivých zónách (bodech) nohy. Provádí se na ploskách, nártech, kolem kotníků, na zevní a vnitřní straně chodidla. Masáž je prokládána vyrovnávacími hmaty, které pomáhají zklidnit případné reakce jako opocení, zčervenání či bolest. Na závěr přidávám uvolnění krční páteře a ramen, které masáž chodidel vhodně doplňuje.

ordinace
čekárna
zvenku
Zdravé boty od fyzioterapeutů | Ahinsa shoes
Monika Weberová: Rubeška 393/7, Praha 9 - Vysočany | 608 024 067 | monikaweberova@seznam.cz
Mapa webu